large (2)

Skandynawski rok 2016

Przyszedł czas na wspomnienia 2016 roku. Trzy dni temu wkroczyliśmy w Nowy Rok. Jedni postanawiają od teraz więcej ćwiczyć na siłowni inni zmienić pracę. Ale zanim o moich planach na kolejne 362 dni, wrócimy do wydarzeń z jeszcze poprzedniego roku, który ciągle mam w pamięci. A działo się w nim szalenie dużo. 

Zobaczcie sami co udało mi się zrealizować w tym roku:

 
©       3 wyjazdy do Skandynawii. Pierwszy w lutym i drugi we wrześniu do Sztokholmu.
Spełniło się moje marzenie, aby zobaczyć stolicę Szwecji zimą. 
 
Druga, wakacyjna podróż śladami dzieciństwa.
Odwiedziliśmy Legoland i Świat Astrid Lindgren, a także Muzeum Astrid w Nas i Muzeum Ikei. Ta podróż zostanie na pewno na długo w mojej pamięci. Była to moja (jak na razie) najdłuższa podróż jako kierowcy.  
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trzy państwa, dwa rejsy, więcej niż 6 mostów(po szóstym przestaliśmy liczyć), 10 dni, 3500 km przejechanych kilometrów, i miliardy zdjęć J
 
©       STUDIA: Studiuję (nadal) Skandynawistykę, a właściwie to koniec już bliżej niż dalej … L To oznacza, że wszystko idzie terminowo i zgodnie z planem. Teraz czas myśleć o temacie pracy licencjackiej… 
©       Blog i Fb oraz Instagram: posty, które cieszyły (i nadal cieszą) się największą popularnością na blogu to „Jak zaplanować wyjazd do Skandynawii i Finlandii” oraz ostatni w tym roku wpis o „Skandynawskie produkty w Polsce”  Przez cały rok starałam się dodawać systematycznie wpisy tu i tu, ale nadal FB dominuje, już ponad 3000 lików a na IG przybyło około 1000 obserwatorów. 
 
W lutym zorganizowałam na facebooku wydarzenie Skandynawski Luty z Marchewkową Skandynawią. Przez cały luty oglądaliście ze mną filmy nordyckie. Nie spodziewałam się tak dużego odzewu z Waszej strony !
 
 
 
 
©       Odwiedziny wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego podczas Konferencji z okazji obchodów 40. jubileuszu gdańskiej Skandynawistyki.

©       Patronaty medialne: 56. Krakowski Festiwal Filmowy,16.edycja Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, Nordic Focus Festiwal, Konferencja Islandia: Geografia.Kultura.Społeczeństwo, Szwedzki Stół Filmowy, WatchYourSoul – Skandynawski weekend w Szkole Językowej Soul. 

       


Szczególne miejsce w pamięci ma 56.KFF i projekcja szwedzkiego filmu – Szwedzka Teoria Miłości, po której miałam okazję spotkać się z reżyserem Erikiem Gandinim.


©       Koncert Elliphant i spotkanie z piosenkarką po koncercie J Jakie było jej zdziwienie, kiedy zaczęłam rozmowę po szwedzku  

©       Przypadkowe spotkanie z Fredrickem Backmanem w Sztokholmie, o którym pisałam na Facebooku 🙂 


©       3 x Spektakl Mama Mia w Tetrze Roma w Warszawie 


©       Wystąpienie Marchewkowej Skandynawii: „Szwecja – Śladami Astrid” podczas eventu WatchYourSoul – Skandynawski weekend w Szkole Językowej Soul  

© Visit Stockholm wyróżnił jedno z moich zdjęć na swoim profilu: 

©       Udział w spotkaniach autorskich i slajdowiskach: Michał Miedziński, Ilona Wiśniewska, Maciej Czarnecki.  Slajdowiska Trawers. Takie spotkania dają dużo motywacji i energii. Inspirują do dalszego działania, a dzięki opowieściom gości można się przenieść na Północ.©       Udział w 2. Konferencjach: Konferencja Islandia: Geografia.Kultura.Społeczeństwo. organizowana przez Studencki Klub Islandzki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Konferencji z okazji obchodów 40. jubileuszu gdańskiej Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. 

©       Zaproszenie na 20. Targi Książki w Krakowie

 

©       Współpraca ze Skandynawsistycznym Kołem Naukowym Norden. Pod koniec grudnia wraz z koleżanką z lini norweskiej zorganizowałyśmy i poprowadziłyśmy spotkanie z Panią Barbarą Gawryluk, filologiem szwedzkim, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. 

 
 
 
 
Patrząc na ilość wydarzeń w 2016, stwierdzam że był to świetny rok i mam nadzieję, że obecny 2017 będzie obfitował w taką, albo większą ilość wydarzeń nordyckich i wyjazdów na Północ. Tego sobie i Wam życzę 🙂 © 
Tagi: brak

6 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *