CAFE.jpg

Skandynawskie produkty w Polsce

Witajcie !
Często pytacie mnie gdzie znaleźć skandynawskie artykuły w Polsce. Postanowiłam zebrać w całość miejsca, w których ja uzupełniam skandynawskie braki 🙂 Aby łatwiej było znaleźć to co Was najbardziej interesuje podzieliłam wpis na cztery sekcje: artykuły spożywcze, dekoracja domu, zabawki  oraz ubrania i kosmetyki. Jeśli znacie inne sklepy gdzie można znaleźć skandynawskie przedmioty, napiszcie w komentarzu pod tym postem.

Artykuły spożywcze:

Cukierki i czekolady fińskiej firmy FAZER – w Polsce dostępne są głównie Dumle oraz Daimy. Ostatnio w sklepiku spożywczym w Ikeapojawiły się nowe Daimy o smaku pomarańczy. Te słodycze dostępne są też w Carreffour, Tesco, Alma, czasem drogeria Hebe. Dumle znalazłam też na wagę w Biedronce.

Czekolada Marabou: różne smaki, Ikea oraz Duka
Czekoladki Cloetta: Flying Tiger Polska
Salmiaki/lukrecje: Ikea, Flying Tiger Polska
Kawa Gevalia: Netto, Ikea
Cukier Ksylitol : dostępne na Allegro, sklepy ekologiczne
Masło: Finnu dostępny w większości sklepów, np. w Carreffour
Świąteczny glögg: Ikea, Duka
Fińska owsianka Elovena: Selgros, Alma
Muminkowa kawa i herbata: Stół z Powyłamywanymi Nogami
Köttbullar: Ikea, czasem Lidl

Dekoracja Domu:

Oczywiście tutaj przoduje szwedzka Ikea oraz duński Jysk, ale na polskim rynku mamy jeszcze jednego reprezentanta szwedzkiego designu: Kinnarps. Pojawia się także wiele polskich firm, które oferują na przykład szkliwo do kuchni skandynawskich firm. Wspomniany wcześniej sklep stacjonarny i sklep internetowy Stół z Powyłamywanymi Nogami sprzedaje fińskie marki takie jak: Muurla, Iittala, Arabia.Drugim sklepem  zarówno stacjonarnym jak i internetowym jest Fabryka Form, który oprócz szkła i porcelany firm Arabia i Iittala posiada również na stanie szkło szwedzkiej firmy Rörstrand, która produkuje kubki z Pippi oraz duńską Normann Copenhagen. 

W Empiku znajdziecie także muminkowe kubki firmy Muurla.

W Polsce dostępne są także fińskie farby dekoracyjne Tikkurila.

Zabawki :

Klocki Lego: sklepy dla dzieci np. SMYK

Maskotki Muminków: Empik

Ubrania oraz kosmetyki:
 

Poza H&M w Polsce dostępne są też ubrania i plecaki firmy Fjällräven. Często pojawiają się na portalach aukcyjnych, a największy wybór na stronie dystrybutora http://www.fjallraven.pl/
Skandynawska firma odzieżowa dostępna w Polsce to również CUBUS.

Jeśli chodzi o branżę kosmetyczną to tutja przoduje firma Oriflame, która w tym roku obchodziła 25 lecie działalności na polskicm rynku.
Tagi: brak

6 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *